Rodzice mają duży problem

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Rodzice naprawdę mają duży, jak nie bardzo duży problem z doborem butów dla dzieci. Każdy rodzic powinien się dowiedzieć jakie buty dla dzieci są najodpowiedniejsze. Przyda się nam po prostu kilka cennych i praktycznych uwag, do których będziemy się mogli ustosunkować. Na pewno najważniejsze jest to, aby obuwie było od stopy dziecka dłuższe o jakieś osiem do maksymalnie dziesięciu milimetrów. Chodzi o nic innego jak o szybki wzrost stopy dziecka jak i także wydłużanie oraz przesuwanie się do przodu stopy podczas chodzenia. Buty z czubkiem otwartym jak na przykład sandałki muszą być od stopy dłuższe o jakieś cztery do pięciu milimetrów. Chodzi o to, aby palce podczas chodzenia nie dotykały podłoża.

Jaki powinien być czubek buta?

Na pewno czubek danego buta musi być szeroki. Oczywiście w stosowny sposób do ułożonych promieniście palców dziecka. Buty z czubkiem otwartym oraz otwartą piętą muszą mieć spód szerszy. Chodzi o to, aby nasza cała stopa spoczywała wygodnie na nim. Czubek buta musi być obowiązkowo wysoki. Dzieci naprawdę mają paluszki bardzo ruchliwe oraz ważne jest to, aby tę ruchliwość zachowały jak najdłużej. Część tylna butów, która okrywa piętę dziecka musi wspomagać ustawienie prawidłowe osi pięty jeśli chodzi o stosunek do osi podudzia. Wspomaganie to uzyskuje się przy montowaniu w bucie zakładkę sprężystą. Jest to stabilizujący element część tylną. Jednak można ją stosować także w butach, które mają zakrytą piętę. W butach, w których pięta jest otwarta, a więc na przykład w sandałach, zakładkę sztywną zastępuje się tak zwanym łożem dla pięty. Jest to nic innego jak uformowane zagłębienie w spodzie buta. Zarówno łoże jak i także zakładka spełniają identyczną funkcję. Chodzi bowiem o zapobieganie koślawemu czy też szpotawemu ustawieniu się pięty.

Spody także są ważne

Nie da się ukryć, że buty dla dzieci obowiązkowo muszą mieć elastyczne spody. Łatwo się one zginają na linii stawów, które znajdują się pomiędzy śródstopiem, a palcami. Na butach dla dzieci naszych nie powinniśmy w żadnym wypadku oszczędzać. Chodzi o to, że buty pochodzące ze znanych sklepów oraz od znanych producentów są wysokie jakościowo. Ważne, aby w dziecięcych butach ruchy dziecka nie były w ogóle krępowanie. Buty powinny być także wykonane z materiału w miarę miękkiego. Jak widać na załączonym obrazku wybór butów dla dziecka nie jest wcale taki łatwy. Musimy się wiele natrudzić, aby kupione przez nas buty były dobre jakościowo oraz także jak najbardziej odpowiednie. Chodzi przecież o zdrowie oraz wygodę naszych dzieciaczków.